НМПУ стурбована нападами на журналістів

Незалежна медіа-профспілка звернулася до МВС з приводу нападів на журналістів. Наводимо текст листа нижче:

Міністру внутрішніх справ України
Захарченку В.Ю.

копія Керівнику Міжвідомчої робочої групи з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів
Чепак Д.

Заява

Незалежна медіа-профспілка України висловлює стурбованість останніми випадками нападу та пошкодження власності журналістів і закликає владу провести ретельне розслідування, знайти організаторів та виконавців цих злочинів.

У п’ятницю, 20 квітня біля офісу студентської профспілки «Пряма дія» шестеро невідомих побили репортера журналу «Країна» та «Газети по-українськи» Андрія Мовчана. Про це повідомив сам журналіст на своїй сторінці в Facebook. Він отримав струс мозку, у лікарні було покладено вісім швів в районі потилиці. Андрій Мовчан вважає, що його навмисно побили за кілька хвилин перед тим, як він мав давати коментар для програми «Велика політика» телеканалу «Інтер».

В ніч на 21 квітня у Кременчузі невідомі підпалили авто головного редактора газети «Вісник Кременчука» Миколи Фельдмана. Як повідомляє в подробицях «Телекритика», близько третьої години ночі на майданчику біля будинку №83б по провулку Героїв Бреста з інтервалом у 20 хвилин спалахнули два авто. Одне з них, «Шевроле-Круїз», належить Миколі Фельдману, а інше його товаришу. Обидва авто зазнали значних ушкоджень. Як повідомив під час екстренної прес-конференції прокурор Тимофій Кодола, пляшки з-під легкозаймистої суміші, знайдені на місці обох пожеж, вказують, що це були підпали.

А вже через два дні, 23 квітня, стався напад, з імітований під пограбування, на автомобіль алчевського журналіста Юрія Гукова. Напередодні він брав участь у резонансному розслідуванні випадків роботи хворих на туберкульоз персоналу у дитячих закладах Алчевська. Згодом програма з розслідуванням на зазначену тему вийшла на каналі НТН.

Ми переконані, що в цих випадках побиття журналіста або пошкодження майна журналістів потрібно розглядати як форму тиску та залякування з метою перешкодити вільному розповсюдженню інформації.

Вимагаємо від правоохоронних органів негайно встановити нападників, порушити проти них кримінальні справи та притягнути до встановленої законодавством відповідальності. Наголошуємо, що не менш важливим є публічність та гласність під час проведення цих розслідувань. Громадськість має повне право знати хто саме прагне обмежити свободу слова в країні та помститися журналістам.

Від імені Комітету НМПУ
Перший заступник голови,
виконавчий секретар НМПУ С.Гузь

Позначки:

Залиште коментар