Міліціонер, який командував витягти зброю, має бути звільнений з органів внутрішніх справ

Незалежна медіа-профспілка України вимагає порушити кримінальну справу і звільнити з роботи підполковника Миколу Зеву, який, згідно з пред’явленим ним посвідченням,  працює  заступником голови Святошинського райвідділу міліції Києва. Днями у цього працівника міліції стався конфлікт з журналістом 5-го каналу, але ця ситуація виходить далеко за межі стосунків “міліція – ЗМІ”.

Під час масової акції протесту проти вирубки лісу в Святошинському районі Києва, в якій брали участь мешканці району, пан Зева наказував міліціонерам витягти зброю. При тому, що учасниками акції були просто собі громадяни, серед яких було чимало літніх людей і дітей. Вони здійснювали своє право на протест, згідно із Статтею 11 Європейської конвенції захисту свобод і прав громадян та законів України.

Згідно із Законом України “Про міліцію” застосовувати  і використовувати вогнепальну зброю при значному скупченні людей заборонено у випадку, якщо від цього можуть постраждати люди. Крім того, зброю дозволяється використовувати:  1) для захисту громадян від нападу, що загрожує  їх  життю  і здоров’ю, а також звільнення заручників; 2) для відбиття нападу на працівника міліції або членів  його сім’ї, якщо  їх життю  або  здоров’ю  загрожує  небезпека.

Відео, на якому був зафіксований цей інцидент свідчить, що жодних обставин, які б дозволяли використовувати зброю не було. Таким  чином, підполковник міліції Микола Зева давав незаконну команду. Саме незаконність команди дає підстави для порушення кримінальної справи.

Щастя, що його підлеглі не послухалися його. Ймовірно, вони розуміють, що виконання незаконного наказу є злочином, котрий тягне за собою серйозну відповідальність.

Та  якщо не дати належну оцінку цьому випадку, якщо заплющити на нього очі, то в працівників міліції складеться уявлення, що подібні небезпечні і незаконні команди можна давати безкарно. Тож наступним кроком може стати застосування зброї протии мирних громадян.

НМПУ нагадує, що підстави для звільнення працівника міліції дає Дисциплінарний статут органів внутрішніх справ, в якому сказано,  що на осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ за порушення службової дисципліни можуть накладатися різні види дисциплінарних стягнень, починаючи від усного зауваження, і закінчуючи звільненням з органів внутрішніх справ.

Залиште коментар