НМПУ вимагає у Генпрокурора порушити кримінальну справу за незаконне звільнення головреда “Сегодня”

Незалежна медіа-профспілка України звернулася до Генеральної прокуратури з вимогою порушити кримінальну справу проти керівництва приватного акціонерного товариства “Сегодня мультимедіа”  за статтями грубе порушення права на працю, перешкоджання професійній діяльності журналістів та перешкоджання діяльності профспілок.

Вимога стосується ситуації навколо  звільнення головного редактора газети “Сегодня” Ігоря Гужви, яке незаконно здійснене керівництвом  ПрАТ “Сегодня Мультімедіа”.  Профспілка вважає звільнення пана Гужви наглядовою радою ПрАТ “Сегодня  Мультімедіа”  з формулюванням “у зв’язку із закінченням строку дії трудового договору” – незаконним, оскільки Ігор Гужва приймався на роботу  за угодою, яка була укладена на невизначений термін.

Крім того,  звільнення з ініціативи власника, може проводитись лише за згодою первинної профспілкової організації, членом якої є  Ігор Гужва. Однак  наглядова рада  ПрАТ “Сегодня Мультімедіа” а також виконуючий обов’язки ген директора І.Р. Доброван  цинічно проігнорували вимоги закону. Адже згода на звільнення Ігоря  Гужви  у первинної профспілкової організації навіть не запитувалась. Всі протести, трудового колективу та профспілкової організації, щодо незаконного позбавлення пана Гужви його посади було  проігноровано.

Профспілка також звернула увагу народного депутата Ріната Ахметова, який володіє  ПрАТ “Сегодня  Мультімедіа”, на неприпустимість маніпулювання трудовим законодавством. “Ми розуміємо, – сказано в заяві до Генпрокуратури, –  що як народний депутат України, пан Ахметов не може безпосередньо керувати підприємством, проте, на нашу думку, він несе моральну відповідальність за дії наглядової ради, яка керує від імені акціонерів, а значить, і від його імені”.

НМПУ вважає, що відверте порушення законів та Конституції України у випадку із звільненням головного редактора газети “Сегодня”», є є формою  тиску на свободу слова, та спробою великого капіталу обмежити законні права та вплив профспілкової організації.  А це, у свою чергу, є порушенням ст.ст. 10, 11 Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод – права на свободу вираження поглядів, що включає в себе також право кожного збирати та поширювати інформацію (ст.10 Конвенції), та права на свободу зібрань та об’єднань, включаючи право створювати профспілки, та здійснювати профспілкову діяльність без обмежень, крім тих, що передбачені законом (ст.11 Конвенції).

Позначки:, , , ,

Залиште коментар