Рішення про відсторонення журналіста “1+1” від ефіру суперечить закону і викликає підозри в цензурі

Незалежна медіа-профспілка України  вважає, що рішення телеканалу “1+1” про відсторонення від ведення програми “Гроші” журналіста Олега Дейнеки суперечить закону і викликає підозри про цензуру. НМПУ нагадує, що сталося воно після того, як цей журналіст поставив на прес-конференції президента України гостре питання про діяльність голови Хмельницької  обласної державної адміністрації  Василя Ядухи. Саме про тіньові сторони цієї діяльності мова ішла у кількох розслідуваннях програми “Гроші”.

Мотивом для усунення Дейнеки від роботи, за інформацією редакції, є те, що його дії “викликають сумніви в його незаангажованості, тому було вирішено до завершення службового розслідування тимчасово відсторонити його від ведення програми “Гроші”.  НМПУ звертає увагу керівництва телеканалу та власників, що у статті 46 Кодексу законів про працю серед причин, які дозволяють відстороняти працівника від виконання його обов’язків, “сумніви в за ангажованості” не значаться. Крім того, сумніви не означають доведений факт. НМПУ вважає, що будь-які внутрішні службові перевірки не можуть слугувати приводом для зняття усунення працівників від роботи, не може слугувати підставою для зняття програм, бо це означає, що такі програми проходять доефірну цензуру.

Поки не доведено за ангажованість Олега Дейнеки, він повинен виконувати свої обов’язки ведучого програми “Гроші”.

НМПУ закликає керівництво «1+1» виконувати вимоги законодавства і повернути журналіста до виконання своїх службових обов’язків. Невиконання цієї законної вимоги може викликати підозри в застосуванні цензури і зведення рахунків на користь можновладця.

НМПУ звертає увагу керівництва телеканалу “1+1”, що, всупереч вимогам закону, на офіційному веб-сайті каналу  відсутні документи щодо редакційного статуту, невідомий громадськості і склад редакційної ради цього телеканалу.

НМПУ  нагадує членам Національної ради з питань телебачення та радіомовлення, що їхнім прямим обов’язком є слідкувати за тим, щоб телекомпанії дотримувались умов статей 57 та 58 Закону України “Про телебачення та радіомовлення”, які зобов’язують телеканали вивішувати на своїх сайтах тексти редакційних статутів та список редакційних рад. Проте ці вимоги систематично не виконуються.

Залиште коментар