НМПУ підтримує осередок медіа-профспілки газети «Сегодня» в боротьбі проти цензури

Незалежна медіа-профспілка України висловлює підтримку осередку медіа-профспілки газети «Сегодня» у його прагненні протистояти цензурі.

НМПУ прагне не допустити, щоб в сьогоднішньому протистоянні постраждав колектив і газету було закрито, як це траплялося з іншими виданнями. Тож вона надасть профспілковцям газети всю необхідну юридичну і політичну допомогу.

Однак проти цензури необхідно боротися не лише з допомогою акцій протесту, але і вживати заходи, які б дозволяли уникати цензури в принципі. Тож НМПУ закликає профспілку газети «Сегодня» виступити з ініціативою затвердити редакційний статут, підписати колективну угоду з власниками видання, створити редакційну раду, куди б увійшли не лише керівники видання, але і представники рядових профспілковців.

Голова НМПУ Юрій Луканов вважає, що конфлікт має не лише бізнесовий характер у фінансово-промисловій групі «Сістем кепітал менеджмент», до складну якого входить газета «Сегодня». «Він має суспільний характер, оскільки стосується проблеми цензури, – заявляє Юрій Луканов, – Тому він має бути обговорений публічно, зокрема, питання у відкритому режимі мають розглядати відповідні державні інстанції, які уповноважені суспільством створювати умови для розвитку свободи слова».

Залиште коментар