Медіа-профспілка підтримує початок переговорів в “Сегодня”

Незалежна медіа-профспілка України схвально оцінює той факт, що учасники конфлікту в газеті “Сегодня”  розпочали переговори щодо умов праці та редакційної політики, як і пропонувала НМПУ.

Сьогодні, 12 грудня, на загальних зборах трудового колективу вимоги про укладання з власниками газети колективного договору, ухвалення програми газети і її редакційного статуту, як це випливає із закону про друковані ЗМІ, були передані  представникам наглядової ради ПрАТ «Сегодня мултімедіа» Крім зазначеного вище, журналісти видання пропонують власникам на паритетних умовах сформувати комісію, яка займеться службовим розслідуванням озвучених в різних джерелах фактів цензури та втручання в редакційну політику.

Представники Наглядової ради поінформували колектив про намір з 13 грудня відсторонити головного редактора Ігоря Гужву від виконання обов’язків на період службового розслідування, яке має скінчитись 23 грудня. В той же час з’ясувалось, що на даний момент це питання не узгоджувалось ані з уповноваженим органом первинної організації, ані з комітетом Київської незалежної медіа-профспілки, де на обліку знаходиться профспілковий осередок.

Незалежна медіа-профспілка Україна наголошує на беззаперечному дотриманні усіх гарантованих прав журналістів, у тому числі права створювати профспілкові організації та вести за участі вповноважених представників профспілки колективні переговори з власниками ЗМІ.  Нагадуємо, що відповідно до українського законодавства колективні переговори мають розпочатися не пізніше 7 днів з моменту повідомлення про початок таких переговорів. Ми очікуємо, що Наглядова рада ПрАТ «Сегодня мультимедіа» продемонструє бажання вирішувати будь-які колективні трудові спори в конструктивний спосіб і розпочне такі переговори не пізніше 19 грудня цього року.

Звертаємо увагу акціонерів ПрАТ «Сегодня мультимедия», що будь-який член профспілки  на цьому підприємстві  має законне право, щоб його інтереси представляла профспілкова організація. Це так само стосується питань відсторонення від роботи, винесення дисциплінарних стягнень або проведення службових розслідувань.

Незалежна медіа-профспілка України, її уповноважені представники готові негайно розпочати консультації та переговори щодо врегулювання колективного трудового спору в рамках існуючого законодавства та, з дотриманням інтересів усіх сторін. Ми переконані, що швидке та цивілізоване вирішення цього конфлікту продемонструє всій країні спосіб, в який мають вирішуватись подібні трудові спори в демократичній країні.

Голова НМПУ Юрій Луканов вважає, що найкращий спосіб уникати конфліктів  у майбутньому – це побудувати роботу редакції на принципах прозорості, чіткого дотримання професійної етики, відповідності законодавству. «При цьому, – каже Юрій Луканов, – мають завжди враховуватися інтереси трудового колективу і рядових його членів».

Залиште коментар