Комісія з журналістської етики проти держоргану з регулювання моральності

Комісія з журналістської етики підтримує протести громадських і журналістських організацій проти створення Національної комісії з захисту суспільної моралі як державного органу.  Про це йдеться у заяві комісії.

У свій заяві комісія наголошує, що «жодні благі наміри не можуть бути приводом для відродження цензури та обмеження свободи преси».

Існування державного органу регулювання моралі, на думку членів комісії, не відповідає міжнародній практиці: «В усьому цивілізованому світі скарги на порушення журналістами етичних стандартів чи моральних норм розглядаються органами саморегуляції, утвореними безпосередньо тими, хто працює в галузі ЗМІ. Держава має бути усунена з таких процесів. Покарання за порушення журналістської етики не можуть носити характер кримінального чи адміністративного правопорушення, через які журналіст може опинитись за ґратами, а засіб масової інформації – ліквідований».

Неможливо на державному рівні визначати, що є нормами суспільної моралі, вважає комісія, і запроваджувати переслідування за відхилення від таких норм.

«Комісія з журналістської етики поділяє тривогу, що ситуація з дотриманням етичних стандартів у вітчизняних ЗМІ стрімко погіршується. В першу чергу, це стосується втручання влади в роботу преси та телебачення, створення численних маніпулятивних проектів, відвертого підкупу ЗМІ та окремих журналістів. Проплачені політиками та бізнесменами матеріали – «джинса» – стали нормою вітчизняних ЗМІ. Знижується професійний рівень репортажів, журналістських розслідувань та публіцистичних статей», – йдеться в заяві.

Комісія з журналістської етики закликає колег самоорганізуватись і власними силами забезпечувати суспільству та окремим громадянам можливість справедливого розгляду скарг, що стосуються порушення журналістської етики.

Інф. ТК

Залиште коментар