Колектив “Сегодня” започаткував акцію “Чесне слово” (відео)

Колектив газети «Сегодня» започаткував акцію «Чесне слово»  проти цензури і джинси в ЗМІ. Про це сьогодні, 13 грудня повідомив відсторонений головний редактор видання Ігор Гужва.

«Ми хочемо перетворити цю акцію на загальноукраїнський рух, тому ми прийняли розпочати акцію “Чесне слово” проти цензури і джинси в ЗМІ, та закликаємо приєднатися до неї колег. Ми будемо координувати порушення їхніх прав незалежно від політичної орієнтації. Ми допомагатимемо боротися з цензурою і запроваджувати у ЗМІ цивілізовані та прозорі правила гри», – наголосив пан Гужва.

За його словами, поштовхом до створення цієї акції стало намагання висвітлювати конфлікт у «Сегодня». Спершу було вирішено назвати сторінку у Facebook «”Сегодня” проти цензури», однак згодом знайшли іншу назву.

Зараз ініціатори акції розмірковують над тим, якою буде її організаційна форма.

Незабаром має відкритися сайт акції, через який координуватиметься її діяльність. Як розповів Ігор Гужва, через портал до них зможе звернутися будь-який журналіст, права якого порушені. Також він сподівається що ця ініціатива знайде підтримку в колег.

При цьому пан Гужва переконує що акція «Сегодня» не є альтернативою руху «Стоп цензурі!»: «Я вважаю, що чим більше організацій, які захищають права журналістів, тим краще. Я думаю, що зі “Стоп цензурі!” ми будемо активно співпрацювати. До того ж, представники руху до нас приїжджали. І я б хотів їм подякувати».

Нагадаємо, журналістський рух «Стоп цензурі!» висловлює занепокоєння кризою в одній з наймасовіших газет України «Сегодня». Рух закликав Комітет Верховної Ради з питань свободи слова провести комітетські слухання з питань ситуації в редакції «Сегодня», а прес-секретаря президента Дарію Чепак як співголову міжвідомчої комісії з питань свободи слова з пропозицією провести позачергове засідання в зв’язку з кризовою ситуацією в редакції

Інф. ТК

Залиште коментар