НМПУ проти змін до Закону „Про захист суспільної моралі”

Незалежна медіа-профспілка України вимагає не допустити ухвалення змін до закону „Про захист суспільної моралі”.

НМПУ вважає неприпустимим встановлення будь-яких  органів цензури, відновлення державних органів пропаганди. Ухвалення змін до Закону України «Про захист суспільної моралі» у відповідності до законопроекту № 7132 неминуче призведе  до відновлення тоталітарного контролю над світоглядом  громадян України, унеможливить існування вільної думки.  Втрата незалежності засобів масової інформації, контроль за діяльністю журналістів під виглядом моніторингу їх відповідності критеріям «суспільної моралі», постійна загроза знищити будь-яке видання, телерадіокомпанію чи веб-сайт  – це лише найменші  із ризиків, які несе в собі ухвалення згаданого закопроекту.

Ми вважаємо, що, декларуючи боротьбу за моральне здоров’я суспільства, депутати створюють небезпечні умови, за яких під виглядом Національної комісії з захисту суспільної моралі в країні фактично буде створений державний орган, аналогічний за своїми функціями до міністерства пропаганди. Світова історія і ми – українці – вже маємо гіркий досвід, до яких трагічних наслідків це може призвести.

Великий сумнів викликають  наслідки  впровадження просвітницьких програм, які схвалюватиме  новоявлене «міністерство пропаганди». Відповідно до статей 14 та 15 законопроекту, рекомендовані Нацкомісією пропагандистські матеріали стануть обов’язковими для поширення в усіх навчальних закладах, незалежно від їх відомчого підпорядкування та форм власності.

Ми вимагаємо від народних депутатів Верховної Ради України негайно відкликати або в інший спосіб зняти з розгляду законопроект №7132 про внесення змін до Закону України «Про захист суспільної моралі» і не допустити створення державного органу цензури та пропаганди під виглядом Національної комісії з захисту суспільної моралі.

Ми погоджуємось, що журналісти несуть відповідальність за кожне своє слово. Проте ця відповідальність надає нам моральне право боротися за свої професійні та громадянські свободи.

Геть цензуру та державні органи пропаганди!

Так вільному розвитку суспільної моралі!

Залиште коментар