Міжнародна і європейська федерації журналістів підтримали протест НМПУ

Президент Міжнародної федерації журналістів Джім Бумела і президент Європейської федерації журналістів Арні Кьоніг звернулися до  голови  Верховної  Ради України Володимира Литвина з листом, в якому вони   підтримали  позицію Незалежної медіа-профспілки України проти ухвалення закону про суспільну мораль. Текст листа нижче:

Ми пишемо від імені Міжнародної федерації журналістів (МФЖ), що представляє більше 600000 членів у світі і їх європейські групи Європейської Федерації журналістів (ЄФЖ), щоб висловити нашу серйозну занепокоєність з приводу законопроекту про захист “суспільної моралі”, який внесений до українського парламенту і має там обговорюватися.

Ми вважаємо, що цей законопроект являє собою серйозну загрозу для свободи преси, одного із найголовніших основних прав і наріжного каменю для побудови демократії. У цьому зв’язку ми поділяємо  стурбованість українських ЗМІ та журналістської спілки, які виступають проти законопроекту, заявляючи, що він  містить серйозні недоліки, такі, як нечітке визначення “суспільної моралі”, а також – надання надмірних  повноважень, для закриття ЗМІ.

Ми також стурбовані  відсутністю необхідної для запобігання зловживань влади системи стримувань і противаг, як це наявно в пропозиціях щодо повноважень  Національної комісії з питань захисту суспільної моралі в Україні. Ця Комісія без будь-якого судового нагляду зможе закрити друковані ЗМІ, позбавити ліцензій  електронні засоби масової інформації і скоротити доступ до веб-сайтів за звинуваченням у сприянні “війні, тероризму, іншим проявам злочинної діяльності”, “українофобії”, “приниженні чи образі нації або особистості за національною ознакою »або« неповазі до національних та релігійних святинь “.

Ми цілковито усвідомлюємо що, в разі ухвалення, закон викликатиме у   впливових діячів спокусу тиснути на незалежну журналістику або змусить  ЗМІ вдаватися до самоцензури через страх гніву Комісії.

Ми вкрай стурбовані руйнівними наслідками такого закону, який він матиме для незалежності  журналістики в Україні. Саме тому наша організація повністю підтримує Незалежну медіа-профспілку України, яка виступає проти законопроекту. НМПУ має значну підтримку своїх колег по всій Європі, які вже четвертий рік  відзначають  захист журналістики у День підтримки етичної журналістики і засудження політичного  втручання, комерційного тиску і будь-яких утисків їхніх прав.

Тому ми закликаємо український парламент відхилити  законопроект і дати можливість журналістам регулювати стосунки у їхній професійній  діяльності власними силами.

Позначки:

Залиште коментар