За свободу преси та гідну працю журналіста

Члени КНМП намітили перспективні напрямки діяльності, які  умовно розділені на три головні  сфери: політичну, економічну та організаційну.

Серед політичних завдань – активна боротьба проти  спроб держави обмежити свободу преси та журналістів. Наразі, делегати конференції негативно оцінили спроби депутатів ввести державну цензуру через законопроект про моральну комісію. Негативну оцінку отримали зміни до законодавства, якими зняти обмеження на судові позови проти ЗМІ та журналістів за образу честі та гідності.

Також профспілка планує провести ревізію діяльності редакційних рад на телерадіокомпаніях і повернути свою присутність в цих структурах. У 2006 році Медіа-профспілка разом з ГО «Телекритика» проводили спільну кампанію за впровадження в наших ЗМІ документів, які б регулювали редакційну політику у відповідності до демократичних критеріїв.

До економічних  напрямків своєї діяльності учасники конференції віднесли кампанію за легалізацію зарплат журналістів та створення каси взаємодопомоги. Остання може бути створена вже цього року. Каса взаємодопомоги допоможе членам профспілки краще пережити економічну кризу. На відміну від кредитної спілки, для організації каси взаємодопомоги не потрібно отримувати банківських ліцензій. Учасниками каси зможуть стати тільки члени Медіа-профспілки.

Створення юридичного фонду, покращення комунікації між  членами профспілки та початок кампанії з розбудови первинних осередків – визначили як організаційні завдання на найближчий час. Учасники конференції КНМП вважають розвиток первинних осередків, їх зміцнення та масовість профспілки – ключовими завданнями.

На досягнення цих цілей наступного року КНМП планує витратити щонайменше 75 000 грн коштів, зібраних у вигляді членських внесків.

Залиште коментар